fot. Monika Bilska

Min. P. Mucha: Przed nami 12 dni bardzo intensywnej kampanii

Przed nami 12 dni bardzo intensywnej kampanii, jestem pewny, że zwycięży Polska, zwycięży prezydent Andrzej Duda – mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w niedzielę podczas wieczoru wyborczego.

Popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Druga tura odbędzie się 12 lipca.

„Zdecydowana wygrana pana prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Wygrana w sposób spektakularny, pokazująca poparcie milionów Polaków dla tej kandydatury” – stwierdził Paweł Mucha w rozmowie z dziennikarzami.

„Przed nami 12 dni bardzo intensywnej kampanii, kontynuacja tej kampanii. Jestem pewny, że zwycięży Polska, zwycięży prezydent Andrzej Duda” – dodał.

Akcentował jednocześnie determinację do zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy, który tuż po zakończeniu wieczoru wyborczego ruszył w trasę na pokładzie Dudabusa.

„Prezydent Duda dzisiaj pokazał ogromną siłę, która stoi za tym wynikiem pierwszej tury i jest zdecydowanym faworytem do wygranej w wyborach za dwa tygodnie” – mówił minister.

Paweł Mucha pytany, w czyim elektoracie prezydent Andrzej Duda będzie szukał poparcia, odparł, że jest przekonany, że wyborców szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza będzie przyciągało przywiązanie do wartości oraz dbałość o polskie sprawy w wymiarze także mieszkańców wsi, rolnictwa.

Jak dodał, wyborców Krzysztofa Bosaka powinny przyciągać kwestie priorytetów, o których prezydent Andrzej Duda mówił podczas wystąpienia. Z kolei wyborców Szymona Hołowni „także będzie przyciągało to przywiązanie do tej Polski solidarnej, która skupia się na problemach zwykłych ludzi”.

PAP

drukuj