fot. PAP/Piotr Nowak

Min. P. Czarnek przedstawi dziś szczegóły programu „Poznaj Polskę”

Minister edukacji i nauki ma dziś przedstawić szczegóły nowego programu „Poznaj Polskę”, który zakłada dofinansowanie wycieczek szkolnych.

Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci i młodzież będą mogły wyjeżdżać do miejsc związanych m.in. z pamięcią narodową, polską kulturą ludową, czy poświęconych wybitnym Polakom. Projekt składa się z sześciu modułów, będzie  można uzyskać do 80 proc. dofinansowania – wskazał minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Dziś dowiemy się więcej szczegółów, ale – jak podkreślił prof. Przemysław Czarnek – chodzi o to, by młodzi poznawali historię i twórców polskości, dzięki której dzisiaj żyjemy w wolnym kraju.

Mamy znakomitą historię, z której możemy być dumni. Mamy bohaterów, których należy uczniom pokazywać, a w ostatnich latach stworzyliśmy szereg muzeów, które pokazują heroizm nie tylko Polaków ratujących Żydów, ale również sprawiedliwych Ukraińców ratujących Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Muzea takie jak: Muzeum Rodziny Ulmów, Muzeum Żołnierzy Wyklętych są to miejsca, które oferują duże walory edukacyjne i potencjał edukacyjny  – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Tegoroczny budżet programu ze względu na końcówkę sezonu wycieczkowego  to 15 mln zł, ale – jak zapowiedział minister – w przyszłym roku ta pula będzie znacznie większa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl