fot. TV Trwam News

Min. M. Wójcik: Bezwzględne dożywocie jest słuszne

Minister Michał Wójcik na łamach „Faktu” przypomina, że od października zostaną zaostrzone kary za najcięższe przestępstwa. Zapewnił też, że ani on,  ani Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, nie rozgrywają sprawy zakatowanego Kamilka politycznie.

„Sprawa jest dla mnie bardzo poruszająca, bo nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że można dziecko polewać wrzątkiem, czy usadzać na rozgrzanym piecu” – powiedział czwartkowemu „Faktowi” minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik.

Nikt z nas, ani ja, ani Zbigniew Ziobro, nie rozgrywamy jej politycznie” –  dodał.

Przypomniał, że od października mają obowiązywać zaostrzone kary za najcięższe przestępstwa, m.in. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem przewidywana jest kara bezwzględnego dożywocia. [czytaj więcej]

„W tym wypadku zobaczymy, jaka będzie kwalifikacja” – powiedział min. Michał Wójcik.

Zapowiedział, że po sekcji zwłok 8-latka prawdopodobnie zostanie zmieniona właśnie na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl