fot. PAP/Marcin Obara

Min. M. Maląg: Konsumenci oceniają, że sytuacja Polski pod kątem bezrobocia jest coraz lepsza

Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej wykazuje wzrost oceny konsumentów nt. sytuacji Polski pod kątem bezrobocia i oszczędzania pieniędzy; ich zdaniem jest coraz lepsza – powiedziała dziś minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, na konferencji prasowej przypomniała, że troska o życie i zdrowie Polaków, ale także o ratowanie gospodarki i miejsc pracy jest priorytetem działań rządu. Dodała, że możemy dzisiaj patrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem.

Minister powoływała się na dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który ocenił sytuację Polski jako stabilną, pomimo pandemii.

Szefowa resortu wskazała też, że wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej publikowany przez GUS wzrósł o 1,5 proc.

– Konsumenci oceniają, że sytuacja Polski zarówno pod kątem bezrobocia, jak i możliwości oszczędzania pieniędzy jest coraz lepsza. Polacy oceniają także wyżej o 1 punkt procentowy sytuację ekonomiczną kraju. To znaczy, że nastroje społeczne, które są budowane dzięki działaniom rządu, powodują stabilizację pomimo tego trudnego czasu – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej.

Marlena Maląg podała, że wsparcie, które rząd przeznaczył na ratowanie polskiej gospodarki w stosunku do PKB, wynosi 9 proc.

Wyliczała, że do sektora handlowego trafiło prawie 59 mld zł. Przetwórstwo przemysłowe otrzymało prawie 42 mld zł, a budownictwo 26 mld zł. Środki pozwalają na to, żeby te firmy mogły funkcjonować – zaznaczyła.

Szefowa MRiPS mówiła też o programach społecznych i tych kierowanych do samorządów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl