fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. M. Kamiński do funkcjonariuszy policji: będę dążył, by wasze uposażenia były coraz bardziej satysfakcjonujące

Krok po kroku będę dążył do tego, żeby uposażenia, które otrzymujecie za waszą ciężką służbę były coraz bardziej satysfakcjonujące – zapewnił podczas centralnych obchodów Święta Policji szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński zwracając się do funkcjonariuszy zaznaczył, że w piątek w Sejmie przegłosowano ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra SWiA oraz Służby Więziennej, z czego on się cieszy.

Przypomniał, że ustawa, która zacznie obowiązywać od 1 października zawiera szereg rozwiązań korzystnych dla funkcjonariuszy, ale jedno z rozwiązań – jak podkreślił – jest rozwiązaniem szczególnym.

„Chodzi mi o dodatki motywacyjne. Bardzo chcemy, żeby z tego nowego rozwiązania, które jest dedykowane najbardziej doświadczonym funkcjonariuszom policji, ci funkcjonariusze z niego skorzystali” – powiedział szef MSWiA.

Dodał, że ich wiedza i kompetencje są niezbędne polskiej policji i obywatelom.

„Bardzo proszę, skorzystajcie z tych dodatków motywacyjnych, pozostańcie w służbie. Ustabilizujemy sytuację kadrową w naszej formacji” – zaapelował.

Szef MSWiA złożył podziękowania za ich służbę. Zaznaczył, że podziękowania należą się rodzinom policjantów, a także pracownikom cywilnym.

„Chcę waszym najbliższym powiedzieć: możecie być dumni, że macie w rodzinie funkcjonariusza polskiej policji, bo to formacja ciesząca się ogromnym zaufaniem obywateli” – podkreślił.

PAP

drukuj