PAP/Paweł Supernak

Min. M. Gróbarczyk w „Kapitale Polskim”: W razie konieczności będą rozwiązania pomagające portom, armatorom

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy proponować rozwiązania, które złagodzą skutki gospodarcze pandemii przede wszystkim wobec portów morskich, polskich armatorów etc.- powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w wywiadzie opublikowanym w „Kapitale Polskim”.

Marek Gróbarczyk był pytany, w jakim stopniu Budowa Portu Centralnego w Gdańsku, Portu Zewnętrznego w Gdyni, terminala kontenerowego w Świnoujściu, pogłębienie toru Świnoujście-Szczecin oraz przekop Mierzei Wiślanej wpłyną na wzrost liczby przeładunków w polskich portach i kiedy ten wzrost będzie najszybciej zauważalny.

Odpowiedział, że „są to najważniejsze inwestycje z punktu widzenia rozwoju polskiej gospodarki morskiej”. Przypomniał, że „w poprzednim roku, porty morskie ponownie przekroczyły 100 mln ton przeładowanych towarów, co z jednej strony pokazuje ich dynamiczny rozwój, ale z drugiej udowadnia potrzebę dalszego rozwoju”.

„Z naszych szacunków wynika, że realizacja wszystkich tych inwestycji pozwoli polskim portom przekroczyć barierę 200 mln ton rocznie” – dodał.

„W związku z pandemią koronawirusa na bieżąco monitorujemy, jak wpływa to na branżę morską w Polsce. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy proponować rozwiązania, które złagodzą skutki gospodarcze pandemii przede wszystkim wobec portów morskich, polskich armatorów etc.” – poinformował min. Marek Gróbarczyk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl