PAP/Darek Delmanowicz

Min. M. Błaszczak wziął udział w przysiędze wojskowej żołnierzy 3. PBOT

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, wziął udział w Rzeszowie w uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szeregi brygady zasiliło 75 ochotników, w tym 19 kobiet. W ten weekend z wojskiem zwiążę się ponad 350 żołnierzy.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1396016169602138112

Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że Wojska Obrony Terytorialnej liczą już 29 tysięcy. Przypomniał, że jest to najmłodsza formacja, która rozwija się dynamicznie. Nawiązał także do słów krytyki, które towarzyszyły powołaniu piątego Rodzaju Sił Zbrojnych RP.

– Być może pamiętamy słowa krytyki osób, które mówiły, że WOT jest niepotrzebny. Mówili tak, dlatego że mieli złą wolę. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowodnili swoją służbą przydatność, pomoc, jaką nieśli i niosą wszystkim potrzebującym zarówno w czasie epidemii, jak i podczas usuwania skutków klęsk żywiołowych – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1396041949174542337

Przysięgę terytorialsów poprzedziło 16-dniowe szkolenie podstawowe, które odbyło się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności: posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy czy topografii.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Do ich głównych zadań w czasie pokoju należy m.in. przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl