Min. M. Błaszczak: samorządy otrzymały już ponad 42 mln zł na wsparcie dla poszkodowanych

Samorządy otrzymały już ponad 42 mln zł na wparcie dla osób poszkodowanych przez nawałnice – poinformował w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak dodał, pomoc ta skierowana jest do ponad 7,3 tys. rodzin.

Na briefingu po spotkaniu w Chojnicach z udziałem premier Beaty Szydło, szef MSWiA przypomniał, że pierwsze pieniądze na pomoc dla proszkowanych zostały przekazane samorządom już w poniedziałek; dotychczas (stan na sobotę rano) samorządy otrzymały w sumie ponad 42 mln zł.

„To jest wsparcie skierowane do ponad 7,3 tys. rodzin, wsparcie bezpośrednie, umożliwiające funkcjonowanie w czasie przejściowym, zanim odbudują domy” – poinformował minister.

Podkreślił, że rząd błyskawicznie wydał rozporządzenie upraszczające procedury związane z szacowaniem strat i naprawą szkód.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl