fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Błaszczak: Pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat buduje morale dzisiejszego wojska

Pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat buduje morale dzisiejszego Wojska Polskiego, a bez morale nawet najliczniejsze i najlepiej uzbrojone wojsko nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa – oświadczył w niedzielę w Radzyminie minister obrony Mariusz Błaszczak.

Podczas obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej i w czasie uroczystości poświęcenia figury Matki Bożej Łaskawej Błaszczak mówił, że „wielkie rocznice są fundamentem pod budowę wielkich rzeczy”.

„Dziś budujemy silną Polskę. Żeby Polska była silna, Wojsko Polskie musi być silne. (…) Z roku na rok jest coraz silniejsze” – mówił minister. Przypomniał m.in. podpisaną w sobotę umowę o wzmocnionej współpracy wojskowej z USA, która – jego zdaniem – wzmacnia bezpieczeństwo Polski.

Jak jednak dodał, „najliczniejsze i najlepiej uzbrojone wojsko nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, jeśli brakuje morale”.

„Pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat buduje morale dzisiejszego Wojska Polskiego” – stwierdził minister obrony.

Jak zaznaczył, „budujemy silną Polskę również w wymiarze duchowym”.

„Daj Boże, za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, żebyśmy w dzisiejszych czasach stawili czoła neobolszewizmowi – ideologii, która zagraża rodzinie, rujnuje kulturę, cywilizację europejską” – mówił min. Mariusz Błaszczak w czasie uroczystości.

Spiżowa figura Matki Bożej Łaskawej – patronki Warszawy i Strażniczki Polski – stoi w Radzyminie obok sanktuarium Świętego Jana Pawła II, przy trasie S8, na pięciometrowym kamiennym postumencie. Jest widoczna dla wszystkich jadących z Warszawy i od strony Białegostoku.

PAP/TV Trwam News

drukuj