fot. Tomasz Strąg

Min. M. Błaszczak o wzmocnieniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce: Negocjacje są bardzo zaawansowane

Minister obrony Mariusz Błaszczak planuje kolejną wizytę w USA w sprawie wzmocnienia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Polski rząd rozbudowuje także nasze wojsko, poprzez zakup nowoczesnego sprzętu i zwiększanie liczby żołnierzy. Jednocześnie rozmawia z Amerykanami o stałej obecności ich wojsk na wschodniej flance NATO.

Mariusz Błaszczak, szef MON, powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że rozmowy są prowadzone w specjalnie powołanych w tym celu grupach.

– Nie rozmawiamy na temat: czy, tylko, jak i kiedy? Te negocjacje są bardzo zaawansowane. Moja kolejna wizyta w Stanach Zjednoczonych, jestem o tym przekonany, że będzie znaczącym krokiem naprzód, jeżeli chodzi o ustalenia. To jednak nie jest tak, że my tylko polegamy na naszych sojusznikach, przede wszystkim rozbudowujemy Wojsko Polskie – podkreślił szef MON.

Media informują, że 1 września do Polski może przybyć prezydent USA Donald Trump. Polska spodziewa się, że przy tej okazji zapadną decyzje dotyczące zwiększenia liczebności wojsk amerykańskich nad Wisłą.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl