fot. PAP/Marcin Obara

Min. Ł. Szumowski: Polacy chcą, abyśmy naprawiali system zdrowia sukcesywnie

Polacy nie chcą rewolucji w ochronie zdrowia; chcą, byśmy go sukcesywnie naprawiali, i to robimy – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji organizowanej w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia”.

Szef resortu zdrowia uczestniczy w Warszawie w ostatniej konferencji organizowanej w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia”. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Społeczny program zdrowia 2020+”.

Minister Łukasz Szumowski stwierdził, że dokument, który powstanie w wyniku debaty, będzie podstawą do wypracowania wieloletniego planu dla zdrowia. Zwrócił też uwagę na cały czas rosnące nakłady na ochronę zdrowia.

– Z analiz i badań wynika, że Polacy nie chcą rewolucji w zdrowiu, nie chcą wywrócenia systemu ochrony zdrowia do góry nogami, nie chcą, żeby ten system zmienił się z dnia na dzień w taki system, który doprowadzi do chaosu, problemów ze zorientowaniem się pacjenta, gdzie i jak ma się leczyć. Polacy chcą, abyśmy naprawiali ten system sukcesywnie, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku. To robimy i będziemy robić, dzięki temu, że mamy za co to robić. Wiemy, że docelowo musimy być co najmniej w średniej europejskiej w nakładach na ochronę zdrowia. Myślę, że niebawem tak się stanie – przekonywał Łukasz Szumowski.

W tym roku publiczne wydatki na ochronę zdrowia przekroczą 100 mld zł. Dla porównania, jeszcze w 2014 r. wynosiły one ok. 73 mld zł.

W ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia”, w minionym roku zorganizowano siedem konferencji. Warszawa jest gospodarzem spotkania po raz drugi.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl