Min. Kempa kontynuuje wizytę w Jordanii  

Minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa przebywa z czterodniową wizytą w Jordanii. W poniedziałek odwiedziła obóz dla uchodźców w Zaatari, gdzie przebywa ok. 80 tys. osób, z czego niemal połowę stanowią dzieci.

Polska delegacja przekazała przybory szkolne dla uczniów ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i PGNiG. Zainaugurowała też działalność polskiego centrum treningowego dla kadry medycznej pracującej w obozie. Centrum zostało ufundowane przez MSZ.

Minister Beata Kempa odwiedziła dziś także obóz Al-Azrak. Wczoraj spotkała się z przedstawicielami UNICEF. Zadeklarowała, że rząd będzie rozpatrywał wszelkie projekty organizacji pozarządowych, których zadaniem będzie pomaganie dzieciom i młodzieży w adaptowaniu się do dorosłego życia, m.in. poprzez edukację.

– Te projekty, które po pierwsze, pozwolą na to, że te dzieci ze sobą usiądą razem w ławkach, że być może – będziemy mieli wielką nadzieję – one nie będą ze sobą walczyć, a będą się przyjaźnić – to jest nasz pierwszy podstawowy cel. A po drugi, równoległy, niezwykle ważny to to, że wyposażymy te dzieci w tzw. wędkę, czyli w (…) umiejętności, (…) w możliwość przystosowania się do życia, normalnej egzystencji, normalnego funkcjonowania. Miejmy nadzieję,  że ta duża dyplomacja upora się z kwestią działań wojennych, z kwestią okrucieństwa wojny, i że kiedyś ta wojna się skończy. Ale nie możemy czekać z przygotowaniem tego społeczeństwa na czas po wojnie – wskazała minister Beata Kempa.

Minister ds. pomocy humanitarnej przebywa w Jordanii od soboty. Celem jej wizyty jest dokładne rządowe rozeznanie co do zakresu i formy pomocy. W całej Jordanii przebywa obecnie ponad 655 tys. uchodźców głownie z Syrii i Palestyny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl