fot. prezydent.pl

Min. K. Szczerski: We wtorek spotkanie prezydenta z marszałkiem Senatu ws. tzw. Piątki dla Zwierząt

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki we wtorek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą m.in. ws. procedowanej tzw. Piątki dla Zwierząt – poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

„Pan marszałek Grodzki będzie gościem pana prezydenta we wtorek. (…) Pan prezydent jutro w południe spotyka się z panem marszałkiem Grodzkim. To była prośba pana marszałka Grodzkiego o spotkanie. Miała dotyczyć innych spraw legislacyjnych, ale w tej sytuacji także pan prezydent będzie pytał pana marszałka Grodzkiego, o to w jaki sposób chce procedować tę ustawę w Senacie” – poinformował Krzysztof Szczerski w Programie Trzecim Polskiego Radia pytany o stanowisko prezydenta ws. tzw. Piątki dla Zwierząt.

„Więc jesteśmy na początku drugiego etapu procedowania tej ustawy. I pan prezydent swoją decyzję podejmie po tym, jak sprawa się w parlamencie zakończy. Będzie też miał swój 21-dniowy czas na to, żeby się do tej ustawy odnieść” – dodał minister.

Andrzej Duda w niedzielę podczas Dożynek Prezydenckich zadeklarował, że przy decyzji, co do dalszych losów ustawy o ochronie zwierząt będzie miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, dobrostanu zwierząt, ale będzie miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników.

PAP

drukuj