fot. PAP/Mateusz Marek

Min. J. Mosiński w TV Trwam: Kochamy nasz kraj i chcemy rozmawiać z Polakami o tym, co dla nich jest najważniejsze, jak oceniają rządy PiS i całego obozu Zjednoczonej Prawicy, jakie mają propozycje na przyszłość

Kochamy nasz kraj i chcemy rozmawiać z Polakami o tym, co dla nich jest najważniejsze, jak oceniają rządy PiS i całego obozu Zjednoczonej Prawicy, jakie mają propozycje na przyszłość. To wszystko ma posłużyć temu, aby program, który niebawem ogłosimy, odzwierciedlał oczekiwania Polaków. Polacy to naród bardzo mądry, kreatywny, pracowity i zasługuje na to, żeby kontynuować wspólnie, razem z nami, marsz ku dobrobytowi, aby przegonić zachodnie gospodarki – powiedział minister Jan Mosiński, poseł PiS, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

W weekend odbyło się szereg spotkań wyborczych w całej Polsce. Politycy mieli okazję przedstawić swoje propozycje programów wyborczych [czytaj więcej].

Był to bardzo pracowity czas. Pikniki rodzinne to kontynuacja politycznego „ula”. Chcemy rozmawiać z Polakami o Polsce zgodnie z hasłem wyborczym „Z miłości do Polski”. Kochamy nasz kraj i chcemy rozmawiać z Polakami o tym, co dla nich jest najważniejsze, jak oceniają rządy PiS i całego obozu Zjednoczonej Prawicy, jakie mają propozycje na przyszłość. To wszystko ma posłużyć temu, aby program, który niebawem ogłosimy, odzwierciedlał oczekiwania Polaków. Polacy to naród bardzo mądry, kreatywny, pracowity i zasługuje na to, żeby kontynuować wspólnie, razem z nami marsz ku dobrobytowi, aby przegonić zachodnie gospodarki – zaznaczył minister Jan Mosiński.

Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w spotkaniach wyborczych uczestniczył prezes partii, Jarosław Kaczyński. Gość TV Trwam wyjaśnił, że pokazują one, jak dużym szacunkiem cieszy się prezes Jarosław Kaczyński wśród swoich wyborców.

Wielu chce z nim porozmawiać, uścisnąć dłoń. To jest bardzo miłe. Nie ma żadnej agresji, żadnego atakowania przeciwników politycznych, jest spokojna praca. Oczywiście podglądamy, co robi nasz lider i też chętnie korzystamy z jego doświadczenia tak, aby spotkając się z wyborcami w tych małych ojczyznach, podobnie reagować, w podobny sposób postępować. Moim zdaniem Jarosław Kaczyński jest wyjątkowym strategiem, pokazał to wielokrotnie i myślę, że dzisiaj prowadzi nas do kolejnego zwycięstwa, żeby wygrać Polskę dla Polaków, a nie dla innych stolic zachodniej Europy – wyjaśnił.

Minister Jan Mosiński odniósł się do propozycji programu wyborczego swojej partii.

Nie mam jeszcze wiedzy źródłowej dotyczącej programu, ale myślę, że będzie kontynuacja polityki społecznej, kontynuacja rozwoju gospodarczego, wysoki wzrost inwestycji w nowych technologiach, otwarty rynek na inwestycje zagraniczne, bo proszę zwrócić uwagę, że największe koncerny nie inwestują swojego kapitału we Francji, Niemczech, w Holandii, tylko – jak widzimy w ostatnim czasie – duże inwestycje rozpoczynają się w Polsce. Intel, Mercedes oraz inne duże koncerny zwijają swój przemysł, produkcję w Niemczech i przenoszą je do Polski. Jesteśmy krajem stabilnym, z przewidywalną władzą polityczną, a co najważniejsze wiarygodnym – zaznaczył.

Sondaże wyborcze pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje poparcie na poziomie 34,5 proc., co nie daje możliwości prowadzenia samodzielnego zarządzania państwem.

Ciężko pracujemy, żeby uzyskać zaufanie elektoratu. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że naszym głównym motywem działań jest wiarygodność. Co obiecaliśmy, realizujemy, a nie to, co nasi przeciwnicy obiecali dwa razy, a ani razu nie dotrzymali, więc to nas rożni. Jesteśmy wiarygodnymi politykami. Myślę, że konkretną pracą, spotkaniami z wyborcami (…) chcemy uzyskać zaufanie Polaków i tą pracą jestem przekonany, że zdobędziemy większe zaufanie. Zresztą sondaże są bardzo ważne i są składową, jeżeli chodzi o analizy politologiczne, natomiast naszym najlepszym i najistotniejszym sondażem będzie kartka w ręku wyborcy i oddany głos na PiS w jesiennych wyborach – ocenił.

Gość TV Trwam odniósł się też do innego sondażu, w którym mowa o rosnącej sile Konfederacji. Jest to jedna z partii, która cały czas odnotowuje wzrost poparcia wyborczego.

Idziemy do wyborów, żeby te wybory wygrać i mieć samodzielne rządy jako obóz Zjednoczonej Prawicy i pracujemy na to, żeby taki wynik osiągnąć. Jaki będzie ostateczny wynik, dowiemy się z komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej i wówczas, kiedy nie będziemy mieli większości, będziemy prowadzić rozmowy z ugrupowaniami, które ewentualnie będą chciały realizować program PiS i ewentualnie czy też my przez dobre zapisy programowe innych ugrupowań, możemy mówić o współpracy. Czy to będzie Konfederacja? Nie wiem. Mnie wiele propozycji programowych Konfederacji przeraża, więc na chwilę obecną nie chciałbym się do tego odnosić. W polityce ważny jest efekt końcowy. Chcemy, aby Polska rozwijała się tak, jak rozwija się do chwili obecnej – wskazał polityk.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl