fot. PAP/Leszek Szymański

Min. J. Emilewicz: Musimy tak kształtować prawo, by firmy z Europy mogły globalnie konkurować

Straciliśmy jako Europa palmę pierwszeństwa m.in. ws. gospodarczych, musimy na nowo określić swoją rolę, tak kształtować prawo, by pomóc firmom konkurować na globalnym rynku – mówiła w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Ponad 1 tys. osób bierze udział w rozpoczętym w poniedziałek w Warszawie szczycie Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej. Wydarzenie potrwa do wtorku, a jego organizatorem jest resort przedsiębiorczości i technologii.

Szefowa MPiT podkreśliła podczas otwarcia szczytu, że przez samorządy przepływa największy strumień pieniędzy z funduszy strukturalnych.

To na poziomie regionów określa się ramy największych polityk europejskich” – mówiła minister.

Jadwiga Emilewicz zwróciła uwagę, że Unia Europejska stoi obecnie przed wyzwaniem, jak przywrócić jej gospodarce należne miejsce na globalnej mapie konkurencyjności.

Straciliśmy palmę pierwszeństwa (…) Musimy na nowo określić swoją rolę, zdefiniować, jak kształtować polityki publiczne, prawo, by firmom (europejskim – PAP) wystarczyło sił do tej trudnej konkurencji. Chodzi o to, by Europa wyznaczała trendy, a nie goniła innych” – zaznaczyła minister przedsiębiorczości i technologii.

PAP/RIRM

drukuj