fot. pixabay.com

Min. Finansów: Pożądane jest osiągniecie stabilności w obszarze zmienności kursów złotego wobec głównych walut

W okresie charakteryzującym się zwiększoną zmiennością kursów złotego wobec głównych walut pożądane jest osiągnięcie stabilności w tym obszarze – napisało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie dotyczące ewentualnej wymiany walut na rynku.

„Ministerstwo Finansów posiada możliwość wymiany walut na rynku za pośrednictwem BGK, jak również w NBP, z których korzysta zależnie od okoliczności” – napisało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi o to, czy resort będzie dokonywał wymiany walut na rynku.

Według danych MF na koniec października na kontach walutowych budżetu było 6,5 mld euro. Zdaniem ekspertów wymiana tych środków na rynku mogłaby doprowadzić do wzmocnienia naszej waluty.

„Aktualnie w okresie charakteryzującym się zwiększoną zmiennością kursów złotego wobec głównych walut, należy zgodzić się ze stwierdzeniem, że pożądane jest osiągniecie stabilności w tym obszarze” – napisał resort w swojej odpowiedzi.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl