fot. twitter.com/mf_gov_pl

Min. Finansów: Deficyt budżetu po lutym br. wyniósł 0,8 mld zł, czyli 2,8 proc. planu

Deficyt budżetu po lutym tego roku wyniósł 0,8 mld zł, czyli 2,8 proc. w stosunku do ustawy budżetowej na rok 2019. Dochody wyniosły 64,8 mld zł, tj. 16,7 proc. planu, a wydatki 65,6 mld zł, czyli 15,8 proc. planu – wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów dot. szacunkowego wykonania budżetu.

W komunikacie podano, że w okresie styczeń – luty 2019 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 2,8 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, a dochody podatkowe budżetu państwa były wyższe w stosunku do okresu styczeń – luty 2018 r. o ok. 3,2 proc., tj. ok. 1,9 mld zł.

Według resortu finansów, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego: dochody z podatku VAT były wyższe o 2,4 proc. rok do roku (tj. ok. 0,7 mld zł), dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były niższe o 4,8 proc. rok do roku (tj. ok. 0,5 mld zł), dochody z podatku PIT były wyższe o 12,8 proc. rok do roku (tj. ok. 1,2 mld zł), dochody z podatku CIT były wyższe o 7,9 proc. rok do roku (tj. ok. 0,4 mld zł), dochody z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych były wyższe o 4,9 proc. rok do roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl