fot. flickr.com

Min. Energii apeluje o jak najszybsze złożenie oświadczenia ws. zachowania cen prądu na poziomie z 2018 roku

Ministerstwo Energii apeluje, aby przedsiębiorcy jak najszybciej złożyli oświadczenia ws. zachowania cen prądu na poziomie z ubiegłego roku. Termin mija w najbliższy poniedziałek. Placówki przyjmują dokumenty także dzisiaj.

Wnioski do swojego sprzedawcy energii elektrycznej powinny złożyć m.in. mikro i małe firmy. Wzór oświadczenia jest dostępny m.in. na stronie internetowej Dziennika Ustaw.

Przedsiębiorcy, którzy nie złożą wniosku w terminie, zapłacą więcej za prąd – przypomina minister energii Krzysztof Tchórzewski.

– Jeżeli taka jednostka nie złoży tego oświadczenia, to kwalifikuje się tylko ewentualnie – już później – do pomocy w ramach pomocy de minimis. Ustawa, zgodnie z naszym porozumieniem z KE, kwalifikuje bezpośrednio do tej pomocy mikro i małe przedsiębiorstwa. Te właśnie jednostki, plus samorządy, plus wszystkie jednostki finansów publicznych, plus szpitale kwalifikują się właśnie do tego, żeby cena z roku 2018 została utrzymana. Pozostałe wchodzą wtedy w normalny system ceny. Dlatego też jest bardzo ważne, żeby te oświadczenia zostały złożone. Te oświadczenia dotyczą ok. 2 mln jednostek w Polsce – podkreśla minister Krzysztof Tchórzewski.

Warto przypomnieć, że obowiązek złożenia oświadczenia ws. zachowania cen energii z ubiegłego roku nie dotyczy gospodarstw domowych.

RIRM

drukuj