fot. PAP/Paweł Supernak

Min. E. Rafalska: Z programu „Emerytura plus” skorzysta prawie 10 mln osób

Prawie 10 mln osób będzie uprawnionych do świadczenia „Emerytura plus” w wysokości 1100 zł brutto. Jego realizacja to koszt 10 mld 700 mln zł. O szczegółach projektu mówili na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Szef rządu podkreślił, że „Emerytura plus” to nie rozdawnictwo, a walka o godne życie emerytów.

– Opozycja krytykuje nas za pomysły, mówiąc o tym, że to jest rozdawnictwo. Dla mnie to jest walka o godne życie emerytów, to nie jest żadne rozdawnictwo. To są pieniądze, które zdobyliśmy skutecznie w walce z mafiami VAT-owskimi, w walce z przestępcami podatkowymi. Przekazujemy te pieniądze społeczeństwu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że projekt „Emerytura plus” zostanie jeszcze dziś skierowany do konsultacji międzyresortowych i społecznych. Szefowa resortu zdrowia mówiła też m.in. o tym, kto będzie mógł skorzystać ze świadczenia „Emerytura plus”.

– Emeryci, renciści i rolnicy z powszechnego systemu ubezpieczeniowego ci, którzy otrzymują: emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, zasiłki i świadczenia przedemerytalne, renty socjalne, rodzinne, inwalidzkie lub wojenne. Jest to 9 mln 720 tys. osób uprawnionych do świadczenia w wysokości 1100zł brutto – poinformowała minister rodziny.

Świadczenie „Emerytura plus” ma obowiązywać od 1 maja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl