fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. D. Piontkowski przedstawił 5 schematów postępowania w razie pojawienia się zakażenia koronawirusem w szkole

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przedstawił 5 schematów postępowania powiatowego inspektora sanitarnego w razie pojawienia się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w szkole.

W przypadku, gdy zakażony będzie jeden uczeń, zostanie on poddany izolacji a sanepid określi ile osób objąć kwarantanną. Podobna sytuacja wystąpi w przypadku kilku zakażeń w klasach na tym samym piętrze i zakażeniu nauczyciela.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1299296557913825280

Osoby na kwarantannie będą przechodzić w tryb nauczania zdalnego. Nauczyciele na kwarantannie – jeżeli będą czuć się dobrze – mogą uczyć zdalnie.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1299298514724425729

Kolejna sytuacja – jak mówił minister Dariusz Piontkowski – dotyczy podejrzenia zakażenia wirusem uczniów kilku klas oraz pracowników szkoły.

– Oczywiście wówczas następy znowu izolacja osób zakażonych, a po postępowaniu epidemiologicznym, wskazanie kręgu osób, które powinny podlegać kwarantannie. One udają się na kwarantannę i państwowy inspektor sanitarny, ponieważ w takim wypadku prawdopodobnie większość uczniów w szkole może być podejrzewana o zarażenie wirusem, wtedy cała szkoła przechodzi na zdalny tryb nauczania. Sytuacja piąta, to taka, w której nauczyciel, który ma kontakt z pozostałymi nauczycielami. Wówczas na początku nastąpi izolacja tego nauczyciela oraz wyselekcjonowanie osób, które miały z nim kontakt. Nauczyciel, który jest na kwarantannie, a dobrze się czuje może pracować a szkoła przechodzi w tryb nauczania zdalnego – wskazał min. Dariusz Piontkowski.

Zgodnie z wytycznymi, przewidziane są trzy modele kształcenia – tradycyjny, zdalny i mieszany. Decyzję ws. wprowadzenia trybu mieszanego lub zdalnego będą podejmować dyrektorzy szkół w oparciu o opinię sanepidu.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1299319224729468930

 

RIRM

drukuj