Militarne umacnianie się Rosji w Syrii niepokoi NATO

Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, powiedział, że sojusz jest zaniepokojony sytuacją w Syrii, a szczególnie umacnianiem się rosyjskiej obecności militarnej w Syrii.

Sekretarz Paktu Północnoatlantyckiego stwierdził, że kruchy rozejm, który zawarto w Syrii jest przestrzegany, jednak NATO jest zaniepokojone rosnącą siłą militarną Rosjan na terenie Syrii. Stoltenberg mówi o żołnierzach, siłach morskich we wschodniej części Morza Śródziemnego i siłach powietrznych, prowadzących naloty.

Jednocześnie z wiadomościami o tym, że rozejm jest generalnie przestrzegany do szefa NATO napływają doniesienia o jego naruszaniu.

Rozejm w Syrii został uzgodniony przez Rosję i USA. Jest z niego wyłączone dżihadystyczne Państwo Islamskie, a także związany z Al-Kaidą Front al-Nusra, przeciw którym mają być kontynuowane ataki syryjskiej armii rządowej, rosyjskiego lotnictwa i dowodzonej przez USA koalicji. Od początku rozejmu główne strony konfliktu oskarżają się wzajemnie o jego naruszanie.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl