fot. flickr.com

Migracja będzie tematem przewodnim austriackiej prezydencki w UE

W lipcu Austria rozpocznie rotacyjną prezydencję w Unii Europejskiej. Tematem przewodnim jej kadencji ma być migracja.

Cel jest bardzo jasny: zabezpieczyć granice i skończyć dyskusję o relokacji imigrantów – to plan austriackiego kanclerza, aby w UE skończyć temat migracji i skupić się na innych kwestiach dotyczących Europy.

Musimy powstrzymać nielegalną imigrację, aby zapewnić bezpieczeństwo Europie. Cieszę się, że w ciągu ostatnich lat kilka krajów zmieniło swoje stanowisko w tej sprawie, ale wciąż wiele pozostaje do zrobienia – wskazał kanclerz Austrii Sebastian Kurz.

Wsparciem dla Austrii będą Węgry. Dobre stosunki pomiędzy krajami mają zachęcić inne państwa do dialogu i wspólnego zbliżenia poglądów.

– Na Węgrzech nie mamy nielegalnych imigrantów i nigdy ich nie będzie. Węgry nie przyjmują i nie będą przyjmować imigrantów. Wszyscy ci, którzy są w innych krajach europejskich, muszą odejść i wrócić do miejsca skąd przybyli. Węgry pomogą wszystkim krajom europejskim, które chcą, aby migranci opuścili ich kraj – podkreślił węgierski premier Viktor Orban.  Austria podjęła już działania. Apeluje do krajów wschodnioeuropejskich o krytykowanie dyskusji o kwotach relokacyjnych i wzywa do stworzenia całkowicie nowego systemu radzenia sobie z migrantami, ponieważ sama ochrona granic nie rozwiąże tej kwestii. 20 września planowany jest szczyt w sprawie migracji i bezpieczeństwa, na którym przywódcy państw podejmą rozmowy w tej sprawie.  

 

 TV Trwam News/RIRM

drukuj