PAP/EPA.

Austria: MSZ wezwało swoich obywateli do opuszczenia Ukrainy

Władze Austrii zwróciły się do swoich obywateli przebywających na Ukrainie, by z niej wyjechali. „Należy się spodziewać znacznego pogorszenia sytuacji” – powiedzieli w sobotę w Wiedniu przedstawiciele MSZ.

Apel dotyczy całej Ukrainy z wyjątkiem niektórych części zachodnich. Incydenty w rejonie wschodniej Ukrainy znacznie się nasiliły w ciągu ostatnich 24 godzin – przypomina dpa. Obecnie na Ukrainie przebywa ok. 180 obywateli Austrii.

MSZ wydał ponadto ostrzeżenie dla osób, podróżujących na Ukrainę.

Zadecydowano także o wzmocnieniu i wsparciu personelu ambasady austriackiej.

„Będziemy nadal utrzymywać placówkę na Ukrainie, aby wspierać Austriaków opuszczających kraj, a także by utrzymywać kontakt z ukraińskimi partnerami” – podało w uzasadnieniu austriackie MSZ.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl