Mieszkańcy Świnoujścia w obronie TV Trwam

Wolnych mediów, w tym TV Trwam, bronili mieszkańcy Świnoujścia. Marsz wyruszył z Kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza do Kościoła bł. Michała Kozala gdzie rozpoczęło się poniedziałkowe spotkanie Rodziny Radia Maryja. Transmisję przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Jesteśmy tutaj, jako Rodzina Radia Maryja zjednoczeni duchowo i sercem z wszystkimi, którzy łączą się z nami za pośrednictwem TV Trwam i Radia Maryja. To wielki dar Boży być w takiej wspólnocie dzieci Bożych, które są zgromadzone razem na modlitwie. W tym duchu modlitwy chcemy przeżywać ten czas. Zakończył się marsz w obronie TV Trwam, w czasie którego wyrażaliśmy naszą gotowość i poparcie, by TV Trwam miała należne miejsce na multipleksie. Wyrażaliśmy nasze stanowisko, by w naszej ojczyźnie były wolne media i by katolickie media miały swoje należne miejsce w społeczeństwie polskim – powiedział ks. kan. Piotr Skiba, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii szczecińsko-kamieńskiej, który przewodniczył Eucharystii.

W niedzielę wolnych mediów bronili mieszkańcy Gdańska. Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii w Bazylice Św. Brygidy. Następnie zebrani przeszli w marszu pod pomnik Jana III Sobieskiego protestując w obronie rodziny, małżeństwa i wartości katolickich oraz przeciwko homodyktaturze i dyskryminacji TV Trwam. Na koniec manifestacji głos zabrał obecny na marszu o. Piotr Dettlaff CSsR.

– W tym miejscu, w imieniu Ojca Dyrektora, wszystkich ojców i osób posługujących w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM pragnę z całego serca podziękować mieszkańcom Gdańska. To już trzeci marsz w obronie rodziny, ale także w obronie TV TRWAM. Za to Gdańskowi dziękujemy. Stajemy dzisiaj w symbolicznym miejscu – przy pomniku Jana III Sobieskiego, który postawił skuteczną tamę i obronił chrześcijańską tożsamość Europy. Dzisiaj stajemy w tym samym punkcie historii. Różnego rodzaju siły: lewackie, liberalne, międzynarodówki pod różnym sztandarami (także tym sztandarem tęczowym) chcą zniszczyć chrześcijańską tożsamość Europy i my jako Polacy w tym miejscu, na tym marszu takiej polityce wypowiadamy definitywne NIE! – mówił posługujący w Radiu Maryja o. Piotr Dettlaff CSsR.

Anna Kołakowska, jeden z organizatorów manifestacji, akcentowała że do samego końca powinniśmy bronić tradycyjnych wartości.

– Środowiska homoseksualne są dzisiaj marginesem życia społecznego. Są w mniejszości. Dzisiaj są nas tu tysiące. Na ich demonstracjach jest kilkaset osób, ale nawet gdyby, w wyniku agresywnej propagandy kiedyś stali się większością (mamy nadzieję, że Pan Bóg do tego nie dopuści) my i tak będziemy walczyć; będziemy protestować. W tej sprawie nie ma demokracji. Jest prawo Boże i tylko ono czyni człowieka wolnym, równym i szczęśliwym. Nie potrzebujemy edukacji seksualnej! Potrzebujemy tego, żeby dzieci były uczone w szkole, że przykazania Boże dają szczęście i poczucie wolności. Tylko wierność małżeńska daje w rodzinach szczęście. Potrzebujemy wielu zdrowych, silnie moralnych rodzin – mówiła Anna Kołakowska.

Kolejne manifestacje odbędą się 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja manifestację w obronie katolickiej stacji zaplanowano w Warszawie. Z manifestującymi w stolicy będą łączyć się Polacy mieszkający we Francji. 19 maja francuska polonia łącząc się z Narodem organizuje manifestacje w obronie TV Trwam.

Trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 480 tys. 980 kopii podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl