Mieszkańcy stolicy będą wspominać św. Jana Pawła II

Modlitwa na placu Piłsudskiego w Warszawie oraz koncert w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela – to główne punkty uroczystości związanych z upamiętnieniem 12 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Rzecznik prasowa Centrum Myśli Jana Pawła II Joanna Korzeniewska poinformowała PAP, ze w niedzielę o godz. 15.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odbędzie się koncert, podczas którego po raz pierwszy w Warszawie zabrzmi oratoryjne dzieło „Litania do św. Jana Pawła II”. Utwór autorstwa Jana Krutula wykonają soliści: Inga Poškute i Robert Gierlach oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawla II i orkiestra pod batuta samego kompozytora.

O godzinie 21.00 na pl. Piłsudskiego – w miejscu, gdzie podczas pielgrzymek do Polski papież najczęściej spotykał się z warszawiakami – rozpocznie się czuwanie modlitewne.

„Usłyszymy tam utwór <<Cisza>> w wykonaniu przedstawiciela Wojska Polskiego. Tradycją jest już obecność Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Krótki koncert przepleciony będzie słowami Jana Pawła II” – zapowiedziała Joanna Korzeniewska.

Rzecznik zwróciła uwagę, że w niedzielę od rana wolontariusze CMJPII będą rozdawać w Centrum Warszawy okolicznościowe wlepki ze słowami i wizerunkiem papieża Polaka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl