Merkel ponownie szefową CDU

Kanclerz Niemiec Angela Merkel została wybrana po raz ósmy na przewodniczącą Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej CDU. Na zjeździe partii w Kolonii szefowa partii rządzącej w Niemczech od 9 lat uzyskała poparcie 96,7 proc. delegatów.

Merkel poparło 884 z 919 uczestników głosowania. 30 delegatów głosowało przeciwko jej ponownej nominacji; 5 wstrzymało się od głosu.

60-letnia szefowa partii uzyskała wynik nieznacznie gorszy od rekordowego poparcia dwa lata temu, gdy głosowało na nią 97,9 proc. delegatów. Merkel kieruje CDU od roku 2000, a od 2005 roku stoi też jako kanclerz na czele niemieckiego rządu.

Na wiceprzewodniczących CDU wybrano Julię Kloeckner, Volkera Bouffiera, Armina Lascheta, Thomasa Strobla i minister obrony Ursulę von der Leyen.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl