Merkel nie pojedzie do Moskwy na obchody 9 maja

Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie pojedzie 9 maja do Moskwy na obchody 70 rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Z medialnych informacji wynika, że Merkel pojawi się jednak w Moskwie, ale dzień później, aby złożyć wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.  

Poseł Krzysztof Szczerski z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych nie ukrywa zaskoczenia, że niemiecka kanclerz w ogóle udaje się do Rosji.

– Niemcy dzisiaj utrzymują kontakt z Putinem w sensie walki symbolicznej. Rzeczywiście, muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się w ten sposób terroru w stosunku rosyjsko- niemieckiego, że są ścisłe. Pani Merkel uważa za swój obowiązek tam się pojawić. Tak naprawdę takiego obowiązku w żadnej mierze, nawet historycznym, nie było. Już prędzej wolałbym, aby kanclerz Merkel przyjechała do Warszawy i z Warszawy pokłoniła się ofiarom okupacji niemieckiej, bo tutaj  na terenie Polski ma za co przepraszać – powiedział poseł Krzysztof Szczerski.

Przypomnijmy, że Rosjanie na zorganizowanie uroczystości zakończenia II wojny światowej na Westerplatte zareagowali bardzo chłodno.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl