fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEN zachęca do udziału w akcji pod hasłem „Szkoła pamięta”

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w akcji pod hasłem „Szkoła pamięta”. Jej ideą jest pamięć młodych o ważnych postaciach i wydarzeniach naszej historii. Do tej pory zgłosiło się już ponad 10 tys. placówek z całego kraju. Jeszcze tylko dzisiaj do godz. 15.00 resort czeka na zgłoszenia od dyrektorów.

Do podejmowania różnych form upamiętnienia i zgłaszania inicjatyw zachęca rzecznik MEN-u Anna Ostrowska. Aby wziąć udział w akcji, należy wypełnić ankietę widoczną w strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej.

– W ramach działań rekomendujemy kilka aktywności, między innymi uporządkowanie czy też odwiedzenie grobów osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności. Można wspólnie z klasą odwiedzić lokalne miejsce pamięci, opowiedzieć o ich historii. Można również zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej czy historii szkoły. Można także zaprosić bohatera, kombatanta do szkoły i porozmawiać z nim na temat jego przeżyć – wskazuje Anna Ostrowska.

MEN chce, aby jutro, czyli ostatni piątek przed 1 listopada, był dniem kulminacji inicjatyw w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Ale okazją do zadumy i kultywowania pamięci o bohaterach może być cały przyszły tydzień.

Resort zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, aby w dniach, w których szczególnie wspominamy bliskich zmarłych, pamiętały również o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Informacje o podjętych inicjatywach można zamieścić na swoich stronach internetowych oraz z oznaczeniem #SzkołaPamięta w mediach społecznościowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl