fot. PAP/Leszek Szymański

Klub Prawa i Sprawiedliwości zbierze się dzisiaj na posiedzeniu

Dziś na wyjazdowym posiedzeniu zbierze się nowy klub PiS-u. Obecni mają być nowo wybrani posłowie oraz ci, którzy nie uzyskali mandatu. Na dwudniowe posiedzenie poza Warszawą posłowie udadzą się po uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze, która odbędzie się w Sejmie.

Wyjazdowe posiedzenie ma dotyczyć głównie spraw organizacyjnych, otworzy je wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Spotkanie będzie okazją do przedyskutowania dotychczasowych działań, jak również omówienia planów na przyszłość – podkreślił Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

– Najważniejsze będzie wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes przedstawi nasze plany na najbliższe miesiące. Będziemy także rozmawiać o pewnych konkretnych rozwiązaniach zarówno ustawowych, jak i organizacyjnych, jeżeli chodzi o funkcjonowanie klubu i prezydium Sejmu – wskazał Ryszard Terlecki.

Posiedzenie Sejmu i Senatu nowej kadencji odbędzie się 12 listopada. Podczas inauguracji obrad posłowie i senatorowie złożą ślubowania, wybrani zostaną też marszałkowie izby wyższej i niższej.

Zjednoczona Prawica zwyciężyła w wyborach parlamentarnych osiągając bezwzględną większość w Sejmie. W Senacie uzyskała 48 mandatów.

RIRM

drukuj