MEN: Ponad 22 tys. szkół zgłosiło się do wspólnego śpiewania hymnu

Ponad 22 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju i 75 szkół polonijnych zgłosiło do tej pory chęć udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewania wspólnie w piątek o godzinie 11.11 hymnu narodowego – poinformowała minister edukacji Anna Zalewska.

„Zapowiadaliśmy już w marcu bicie rekordu śpiewania czterozwrotkowego hymnu polskiego 9 listopada w piątek, czyli jutro, o godzinie 11.11. Mamy zgłoszenia ponad 22 tys. szkół i również 75 szkół polskich za granicą. To 4,6 mln uczniów i prawie 450 tys. nauczycieli. Ministerstwo Edukacji też będzie śpiewać o godz. 11.11” – powiedziała minister edukacji.

„Zapraszam również posłów. Zwróciłam się do marszałka Sejmu, by właśnie jutro – mimo bloku głosowań od godziny 9.00 do 13.00 – o godzinie 11.11, gdy młodzież w całej Polsce będzie śpiewać czterozwrotkowy hymn również (posłowie – PAP) wstali i zaśpiewali hymn, by pokazać, w jaki sposób świętować stulecie odzyskania niepodległości” – dodała Zalewska.

Akcja „Rekord dla Niepodległej” jest organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji. Warunkiem uczestniczenia w akcji jest przesłanie przez dyrektora danego przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej ankiety zgłoszeniowej poprzez System Informacji Oświatowej. Szkoły polonijne mogły zgłosić swój udział mailowo na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki na pamiątkę wspólnego bicia „Rekordu dla Niepodległej” otrzymają pamiątkowe dyplomy.

PAP/RIRM

drukuj