fot. pixabay.com

Meksyk: Policja zatrzymała 600 imigrantów ukrytych w dwóch ciężarówkach

Meksykańska policja zatrzymała w stanie Veracruz na wschodzie kraju około 600 nielegalnych imigrantów ukrytych w dwóch ciężarówkach. Przybysze pochodzą z 12 państw świata.

Z raportu Krajowego Urzędu ds. Migracji (INM), na który w sobotę powołują się meksykańskie media, wynika, że najwięcej nielegalnych imigrantów stanowili obywatele Gwatemali. W obu pojazdach było ich łącznie 401.

Wśród zatrzymanych nielegalnych imigrantów było również 53 obywateli Hondurasu, 40 osób pochodzących z Republiki Dominikany i 27 Nikaraguańczyków. Dodatkowo od kilku do kilkunastu osób stanowili w grupie zatrzymanych obywatele Wenezueli, Ekwadoru, Salwadoru oraz Kuby.

Meksykańskie media odnotowują, że wśród osób przemycanych w ciężarówkach byli też obywatele państw Azji i Afryki: Bangladeszu, Indii, Ghany oraz Kamerunu.

Portal „El Sol de Mexico” przypomniał w sobotę, że w ciągu ostatnich dni na terenie Meksyku zatrzymano liczne grupy imigrantów zdążających w kierunku granicy z USA, wśród których liczni byli zarówno obywatele państw Ameryki Środkowej, jak też Pakistańczycy

Odnotował, że w środę w jednym z hoteli w mieście Apodaca, na północnym wschodzie kraju, policja natrafiła na grupę blisko 200 nielegalnych imigrantów z siedmiu krajów Ameryki Łacińskiej przebywających bez żywności i wody w bardzo złych warunkach sanitarnych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl