Meksyk. Odkryto zbiorowy grób z fragmentami ludzkich kości

Kilkaset fragmentów ludzkich kości odkryto w zbiorowym grobie w pobliżu miasta Tijuana na północy Meksyku, w pobliżu granicy ze Stanami Zjednoczonymi – poinformował miejscowy obrońca praw człowieka. Chodzi najpewniej o szczątki ofiar handlarzy narkotyków.

„Dotychczas odnaleźliśmy od 600 do 700 fragmentów ludzkich kości. Lekarze sądowi szacują, że prace w tym miejscu potrwają co najmniej miesiąc” – powiedział w telewizji Milenio, Fernando Ocegueda, który jest szefem stowarzyszenia na rzecz osób zaginionych ze stanu Kalifornia Dolna, na północy Meksyku. Teraz kości zostaną przeanalizowane, by wyizolować DNA.

Według stowarzyszenia informacje o zbiorowym grobie pochodziły od mężczyzny podejrzanego o handel narkotykami, który obecnie przebywa w areszcie.

W tym samym miejscu kilka lat temu odkryto zbiorowy grób, który został wykopany przez Santiago Mezę Lopeza. Zatrzymany w 2009 roku Meza Lopez przyznał się, że rozpuścił w kwasie zwłoki ok. 300 osób, gdy współpracował z gangsterami powiązanymi z kartelem Sinaloa.

Ponad 186 tys. ludzi zginęło w Meksyku, a 30 tys. uznano za zaginione od 2006 roku, gdy rząd rozmieścił w całym kraju żołnierzy do walki z przestępczością zorganizowaną.

Według obserwatorów schwytanie ważnych szefów karteli sprawiło, że w Meksyku powstały niezależne organizacje przestępcze, które oprócz handlu narkotykami zajmują się też porwaniami, kradzieżami i wymuszeniami na kontrolowanych przez siebie terenach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl