W Meksyku został zamordowany dziennikarz – dziewiąty w tym roku

W Meksyku zginął dziennikarz Daniel Esqueda Castro – już dziewiąty zamordowany tam w bieżącym roku. Mordercy w mundurach policjantów uprowadzili go w czwartek w stanie San Luis Potosi, gdzie pracował dla kilku gazet jako fotoreporter śledczy.

Ciało zamordowanego znaleziono w piątek w pobliżu portu lotniczego w San Luis Potosi.

Meksykańska organizacja działająca pod nazwą „Mechanizm ochrony obrońców praw człowieka i dziennikarzy” przypomniała w komunikacie, że w lipcu 2017 roku Esqueda Castro został „pobity przez pięciu umundurowanych członków policji państwowej, gdy filmował strzelaninę z ich udziałem”.

Organizacja przypomina, że w pierwszej połowie 2017 roku dziennikarze stali się w Meksyku celem przemocy fizycznej w 276 przypadkach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl