(fot. PAP)

Meksyk: Do 97 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych huraganów

Do 97 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk ziemi wywołanych w Meksyku przez huragany – poinformował w czwartek szef meksykańskiej Obrony Cywilnej Luis Felipe Puente.

Według meksykańskiego MSW, na liście zaginionych znajduje się blisko 70 osób. Najwięcej ofiar jest w stanach Guerrero, na zachodzie kraju, i w Veracruz, na wschodzie.

W ostatni weekend w Meksyk od wschodu uderzył huragan Ingrid, a od zachodu – sztorm tropikalny Manuel. Wichury przyniosły ze sobą ulewne deszcze, które spowodowały powodzie i błotne lawiny.

Manuel, po przejściu nad Acapulco, nabrał sił i przemienił się w huragan. Porusza się teraz nad Pacyfikiem w kierunku północnym. Ingrid tymczasem osłabła i przerodziła się w sztorm tropikalny.

Wyjątkowo trudna sytuacja jest od poniedziałku w popularnym kurorcie Acapulco. Pod wodą znalazło się m.in. miejscowe lotnisko a zwały ziemi zablokowały drogi. Szacuje się, że z miasta próbuje wydostać się około 40 tysięcy turystów. W ich ewakuacji pomaga lotnictwo wojskowe.

 

PAP/RIRM 

drukuj