fot. PAP/Łukasz Gągulski

MEiN: 99,6 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało dziś stacjonarnie

W 14 355 szkołach podstawowych w klasach I-III zajęcia odbywały się dziś stacjonarnie – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, podając, że chodzi o 99,6 proc. z nich. Sześć szkół podstawowych w klasach I-III pracowało zdalnie, a 49 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym pracowało dziś 15 127 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 99,1 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 21 przedszkoli, a 118 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z dzisiaj z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

We wtorek w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Przez ostatni tydzień – od 26 kwietnia najmłodsi uczniowie z 11 województw uczyli się w systemie hybrydowym (część z nich stacjonarnie w szkole, część zdalnie w domu). W pozostałych pięciu, ze względu na sytuację epidemiczną w regionach, uczniowie klas I-III uczyli się zdalnie.

Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki od 17 maja uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

PAP

drukuj