Media nie mogą bezkarnie pisać co im się podoba

Ks. abp Henryk Hoser jest bardzo prawym człowiekiem i nie można pozwolić na to, by polskojęzyczne pisma podrywały autorytet takiego człowieka – powiedział ks. Władysław Trojanowski, dziekan dekanatu tłuszczańskiego.

Całe życie spędził dla pracy w Kościele. Jest niewątpliwie fachowcem od spraw in vitro, od spraw przekazywania życia. Nie można pozwolić na to, żeby „Newsweek”, który nie jest polska gazetą, tylko pisze w polskim języku, głosił nieprawdę. Nie można pozwolić na to, żeby jakaś pani Pawlicka zarzucała ks. abp., że gdy była rzeż w Rwandzie on był tam nuncjuszem. Ona kłamie, bo ks. abp w tym czasie był w Watykanie, a potem w warszawskim szpitalu na Brudnie na kursie medycznym. Nie można pozwolić na to, żeby taka pani Pawlicka bezkarnie pisała co się jej podoba. Dlatego postanowiliśmy wystąpić w obronie naszego biskupa – powiedział ks. Władysław Trojanowski.  

Mamy świadomość, że przed kilku laty zniszczono ks. abp. Stanisława Wielgusa, następnie chciano zniszczyć ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia (zaszkodzili mu, żeby nie objął Wrocławia), a teraz niszczy się ks. abp. Hosera – dodał ks. Władysław Trojanowski. Dziekan dekanatu tłuszczańskiego zauważa także, że przyczyną dla której media atakują pasterza kościoła warszawsko-praskiego jest również to, że jest on jednym z nielicznych fachowców, który kwestionuje ideologię gender.

– Odzywa się  masońska struktura oddziaływania na świat. Ks. abp, jako że się dobrze zna na gender występuje przeciwko. To jest „ością w oku” dla tych, którzy chcieliby zmienić świat nie w zgodzie z naturą, tylko według własnych jakiś ideologii i upodobań. Wiadomo, jak się zmieni optykę patrzenia ludzi to wtedy łatwo jest nimi rządzić. Myślę, że to jest główny powód, dla którego media chcą zniszczyć ks. abp. Hosera – powiedział ks. Władysław Trojanowski.  
Wczoraj w obronie ks. abp. Henryka Hosera stanęl księża dziekani Diecezji Warszawsko Praskiej. „W ostatnich dniach obserwujemy wielką medialną kampanię nienawiści, godzącą w dobre imię Kościoła i ks. abp., próbującą odebrać godność, honor i dobre imię naszemu Pasterzowi” – napisali księża Dziekani Diecezji w liście otwartym do abp Henryka Hosera. Jednocześnie zapewnili ks. abp o kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi.

Specjalne oświadczenia w obronie ks. abp. Henryka Hosera wydały również Akcja Katolicka oraz Członkowie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Przypomnijmy, że tygodnik „Newsweek” nie jest jedyny w atakowaniu ks. abp. Henryka Hosera. Atak na arcybiskupa przypuścił także niesubordynowany ksiądz Wojciech Lemański – częsty gość mediów liberalno-lewicowych.

RIRM

drukuj