fot. flickr.com

Media holenderskie: Aresztowani przed tygodniem mężczyźni planowali zabicie premiera i lidera opozycji

Aresztowani kilka dni temu za przygotowywanie ataku terrorystycznego młodzi Holendrzy arabskiego pochodzenia planowali zamordowanie premiera Marka Ruttego i lidera największego ugrupowania opozycyjnego w parlamencie Geerta Wildersa – informuje dziennik „De Telegraaf”.

Gazeta, powołując się na swoje kontakty w wymiarze sprawiedliwości, poinformowała w sobotę, że zagrożenie dla szefa holenderskiego gabinetu oraz szefa populistycznej Partii na Rzecz Wolności było „bardzo poważne”.

W ubiegłym tygodniu prokuratura poinformowała o aresztowaniu w Eindhoven na południu kraju dziewięciu mężczyzn, którzy byli podejrzewani o przygotowywanie ataku terrorystycznego w Holandii.

Mężczyźni pochodzenia arabskiego w wieku od 18 do 31 lat to sympatycy Państwa Islamskiego.

„De Telegraaf” donosi, że podczas przeszukania ich mieszkań skonfiskowano nośniki danych. To właśnie tam miano znaleźć dowody na chęć zamordowania Marka Ruttego i Geeeta Wildersa.

W poniedziałek media poinformowały, iż marokańska mafia narkotykowa planuje zamach na premiera.

„Szef rządu dostał dodatkową ochronę, gdyż grozi mu zamach lub porwanie” – informował wówczas dziennik.

O tym, że służby traktują wszelkiego rodzaju sygnały o zagrożeniu dla premiera niezwykle poważnie, może świadczyć incydent z niedzieli. Aresztowano wówczas radnego Hagi Arnouda van Doorna, który miał „zachowywać się dziwnie, gdy podszedł do spacerującego szefa rządu”.

Van Doorn został natychmiast aresztowany i dopiero po kilku dniach prokuratura ogłosiła, że doszło do nieporozumienia. Adwokatka radnego wyjaśniała, że jej klient szedł zanieść matce lekarstwo dla kota i przypadkowo znalazł się w sąsiedztwie premiera.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl