Masówki w Kompanii Węglowej

We wszystkich kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej na każdej zmianie odbywają się masówki dla załóg. Zorganizowali je przedstawiciele związków zawodowych z międzyzwiązkowego sztabu protestacyjno-strajkowego.

Sztab informuje załogę o sytuacji w Kompanii i o postępowaniu zarządu spółki, który – jak wskazują związkowcy – jedynie pozoruje dialog społeczny.

Według sztabu, tzw. konsultacje planu naprawczego Kompanii miały służyć jedynie uwiarygodnieniu jednostronnych decyzji zarządu.

Postępowanie zarządu Kompanii to lekceważenie pracowników i związkowców – mówił Stanisław Kłysz. Wiceprzewodniczący górniczej „Solidarności” podkreślił, że górnicy muszą wiedzieć jaka naprawdę jest sytuacja.

– Zarząd Kompanii Węglowej notorycznie kłamał w swoim programie naprawczym, przedstawiając co chwilę inne wersje. Mało tego, przyjmował argumenty do innych rozwiązań w stosunku do poprawy sytuacji w KW od strony społecznej sugerując, że są to dobre pomysły i nimi się zajmie. Na drugi dzień za plecami, podpisuje list intencyjny rozpoczynający procedurę sprzedaży kopalń. Mówimy o złamaniu reguł konsultacji przez stronę zarządu Kompanii Węglowej, o zagrożeniach wynikających z tego programu naprawczego, o tym jak do naprawy KW podchodzi wiceminister Tomczykiewicz, który mówi, że KW trzeba rozsprzedać, wtedy będzie naprawiona. Gratuluję pomysłu. Jeszcze w historii nie widziałem takiego pomysłu naprawy – powiedział Stanisław Kłysz.

Dziś odbywają się także masówki w kopalni Kazimierz-Juliusz. Są on związane z podsumowaniem środowej manifestacji i zaplanowanymi na poniedziałek trójstronnymi rozmowami z udziałem wojewody śląskiego.

Jutro międzyzwiązkowy sztab protestacyjno-strajkowy. 13 central związkowych z Kompanii Węglowej podejmie decyzje ws. dalszych działań w obronie pracowników i kopalń KW.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl