Marszałek Senatu S. Karczewski z wizytą w USA

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w dniach 16–19 września złoży wizytę w Chicago na zaproszenie Związku Lekarzy Polskich tego miasta. Marszałek będzie uczestniczył w obchodach 70. rocznicy powstania tej, jednej z najstarszych organizacji polonijnych.

Stanisław Karczewski w trakcie wizyty spotka się m.in. z amerykańskim kongresmenem Bobem Doldem, z amerykańską Polonią, a także weźmie udział w uroczystościach, związanych z 77. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, organizowanych przez Komitet Opieki nad Pomnikiem Katyńskim przy Związku Klubów Polskich. Spotka się również z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Z kongresmenem marszałek będzie rozmawiał o Polonii amerykańskiej, a także o kontaktach parlamentarnych i ich roli w podtrzymywaniu dobrego klimatu do współpracy polsko-amerykańskiej w dziedzinie bezpieczeństwa, obronności, gospodarki, rozbudowy kontaktów międzyludzkich.

Związek Lekarzy Polskich w Chicago jest jedną z najprężniej działających organizacji polonijnych w USA. W swoich szeregach skupia niezwykle wpływowe środowisko polskich intelektualistów–specjalistów, którzy odgrywają dużą rolę w państwie swojego zamieszkania.

Związek Lekarzy Polskich powstał równo 70 lat temu – w 1946 roku jako nieformalna organizacja Polish Medical Alliance zrzeszająca polskich lekarzy uchodźców przybywających do USA po II wojnie światowej. Pod nazwą Związek Lekarzy Polskich organizacja działa od roku 1993. Związek tworzy ponad 400 lekarzy o specjalizacjach z zakresu wielu dziedzin medycznych. Pomaga m.in. młodzieży polonijnej i polskiej fundując stypendia na studiach medycznych w USA, nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe dla uczniów i stypendia dla pracowników naukowych na kontynuację badań medycznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl