fot. PAP/Leszek Szymański

Marszałek Senatu przebywa z wizytą w Parlamencie Europejskim

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przebywa dziś z wizytą w Parlamencie Europejskim. W planach ma spotkanie między innymi z przewodniczący europarlamentu Davidem Sassolim.

Wspólny rynek, migracja i opieka zdrowotna w UE – to tematy rozmowy marszałka Senatu z szefem Parlamentu Europejskiego. Może pojawić się także temat praworządności i sądownictwa w Polsce, szczególnie w kontekście ostatniego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jak podkreślił Tomasz Grodzki, on sam podczas tego spotkania zamierza „przybliżyć rolę Senatu w polskim systemie konstytucyjnym”.

– Pan marszałek Grodzki reprezentuje opozycję. Nastawienie opozycji do przemian, które dokonują się w Polsce i „dobrej zmiany”, jest powszechnie znane, więc program tej wizyty mnie nie dziwi. Natomiast pan marszałek ma oczywiste prawo do odbywania tych spotkań i wyrażania swoich poglądów, ale zawsze trzeba pamiętać, że – szczególnie za granicą – trzeba ważyć słowa, które się wypowiada – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski.

Po rozmowach z szefem PE, Tomasz Grodzki ma się spotkać z polskimi europosłami. Spotkanie ma mieć charakter „koleżeński”. Marszałek będzie zachęcał do bliższej współpracy z Senatem.

Na godz. 15.30 zaplanowano spotkanie marszałka Senatu z byłym szefem Rady Europejskiej, przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem. Tomasz Grodzki zaznaczył, że chce Donaldowi Tuskowi „podziękować za jego ciężką pracę”.

– Chcę też mówić o tym, co dziś można wspólnie zrobić dla dobra Rzeczpospolitej, porozmawiać o niemal wszystkim – dodał marszałek Senatu.

 

Zuzanna Dąbrowska/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl