„Mały Jaś” trafił do Kazachstanu

Polscy obrońcy  życia przekazali  Polakom w Kazachstanie piętnaście zestawów „Małego Jasia”. Jest to model dziecka w łonie matki, będący pomocą w edukacji pro-life. Zestawy mają też trafić do Gruzji.

Kilka lat temu polscy obrońcy życia rozpoczęli akcję przekazywania działaczom pro-life w krajach dawnego związku sowieckiego modeli dziecka w łonie matki.

Jak mówi Ewa Kowalewska z Human Life International-Polska „Mały Jaś”, czyli  model dziecka w łonie matki, przemawia do ludzkich serc i jest bardzo skutecznym obrońcą życia.

– Takie malutkie dziecko, które można wziąć do ręki, obejrzeć, zobaczyć tę tajemnicę życia, które rozwija się w łonie matki jest niesłychanie ważne. Każdy, kto to zobaczy, kto weźmie do rąk, nie będzie negował faktu, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia – zwraca uwagę Ewa Kowalewska.

Polscy obrońcy  życia przekazali  Polakom w Kazachstanie piętnaście zestawów „Małego Jasia”. Modele trafią do parafii, szkół i poradni. Kolejne państwo, gdzie  dotrą zestawy to Gruzja. W kraju, gdzie mieszka niecałe  pięć milionów ludzi obecnie zabija się czterdzieści tysięcy dzieci nienarodzonych rocznie.

– W Gruzji w połowie maja będzie X Światowy Kongres Rodzin. Chcemy, żeby mały Jaś tam pojechał, by trafił na uniwersytet, do wielu szkół – tłumaczy Ewa Kowalewska.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie: www.hli.org.pl.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj