fot. PAP/Wojtek Jargiło

Małopolskie: Dwóch Afgańczyków w transporcie ryżu

Dwóch Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski w naczepie tira wiozącego ryż z Grecji. Nielegalni imigranci opuścili swoją ojczyznę trzy miesiące temu, a celem ich podróży były Niemcy – poinformowała w poniedziałek Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

„13 listopada przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zostali poinformowani przez policjantów z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że w naczepie samochodu ciężarowego na parkingu jednej z firm transportowych ujawniono dwóch cudzoziemców” – poinformowała Justyna Drożdż.

Funkcjonariusze ustalili, że tir na polskich numerach rejestracyjnych wrócił w święto niepodległości z Grecji. W naczepie z transportem ryżu w Serbii ukryło się dwóch Afgańczyków w wieku 18 i 23 lata.

„Cudzoziemcy zostali zatrzymani, ponieważ nie posiadali żadnych dokumentów podróży oraz ważnej wizy, w związku z czym ich pobyt na terytorium Polski był nielegalny. Ponadto młodzi mężczyźni, przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski w miejscowości Trstena – Chyżne wbrew przepisom przy użyciu podstępu” – wyjaśniła.

Sąd postanowił o umieszczeniu młodych mężczyzn w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres trzech miesięcy. Afgańczycy będą tam oczekiwać na wydanie dokumentów tożsamości oraz dopełnienie formalności związanych z deportacją.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl