By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7424020

Mali: Rozbił się francuski myśliwiec Mirage 2000, nikt nie zginął

Francuski myśliwiec Mirage 2000 rozbił się we wtorek w środkowej części Mali z powodu problemów technicznych – poinformowało francuskie wojsko. Pilot i nawigator przeżyli katastrofę.

Rzecznik sił zbrojnych Francji Pascal Ianni wyjaśnił, że katastrofa miała miejsce w pobliżu miasteczka Hombori w regionie Mopti w centrum Mali, ale nie ma żadnego związku z obecnością tam dżihadystycznych grup bojowników.

„Grupy terrorystyczne nie przyczyniły się do wypadku” – oświadczył Ianni i dodał, że maszyna rozbiła się w niezamieszkanym terenie, a wrak został już zlokalizowany.

Na pokładzie Mirage’a byli pilot i nawigator. Obaj udanie katapultowali się i lekko ranni zostali przewiezieni do bazy wojskowej w Gao.

Francja prowadzi w Mali antydżihadystyczną operację wojskową pod kryptonimem Barkhane, ale przygotowuje się do zredukowania swojego potencjału militarnego w tym kraju. Obecnie jest tam 5100 francuskich żołnierzy, ale docelowo ma pozostać od 2500 do 3000 wojskowych. Proces zamykania francuskich baz na północy Mali ma się rozpocząć w drugiej połowie tego roku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl