fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

M. Sawicki: Nie będziemy dreptać za D. Tuskiem, mamy własną drogę

Mamy własną drogę, wybraną w 2019 roku, nie będziemy dreptać za szefem Platformy Obywatelskiej, Donaldem Tuskiem – powiedział wiceszef klubu KP-PSL, Marek Sawicki, pytany o wypowiedź szefa PO dotyczącą współpracy partii opozycyjnych. Niech lider PO myśli o swoim projekcie, my robimy własny – dodał.

Przewodniczący Platformy Donald Tusk powiedział w niedzielę w TVN24, że Polsce potrzeba silnej i zdecydowanej opozycji. Zaznaczył, że „ma autentyczny respekt i wiele sympatii dla polityków i liderów zarówno PSL, jak i Polski 2050” i że chciałby współpracować z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz z Szymonem Hołownią, ponieważ „trzeba tworzyć możliwe spójną i silną alternatywny dla PiS”. Dodał też, że jest pewien problem z Lewicą. [czytaj więcej]

 

„Znak zapytania jest taki, na ile partia Włodzimierza Czarzastego chce współpracować z Prawem i Sprawiedliwością, a na ile chce zmienić tę władzę” – mówił szef Platformy Obywatelskiej.

O słowa Donalda Tuska pytany był we wtorek w Polskim Radiu 24 wiceszef klubu KP-PSL, Marek Sawicki.

„Martwi mnie to, co uprawiacie wokół Donalda Tuska – jako dziennikarze, publicyści. Bo wy uważacie, że – jeśli Donald Tusk <<chrapnie>>, to już wszyscy mają słuchać, czy się budzi” – powiedział Marek Sawicki.

„A ja powiem szczerze, że PSL, jak widać wyraźnie, na to <<chrapanie>>, <<pobrzękiwanie>>, <<pohukiwanie>> nie reaguje. Reaguje Lewica, reaguje (Szymon) Hołownia, boją się, chcą, nie chcą – nie wiem” – dodał polityk.

„My mamy własną drogę, wybraną w 2019 roku – Koalicja Polska, umiarkowane centrum. I naprawdę nie będziemy dreptać za Donaldem Tuskiem. Niech on sobie myśli o swoim projekcie, my robimy własny” – podkreślił Marek Sawicki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl