M. Morawiecki zapowiada zmiany w resorcie rozwoju

Zdynamizowanie wykorzystania funduszy europejskich – zapowiada wicepremier Mateusz Morawiecki. Posłużyć temu ma szereg zmian, które przygotował kierowany przez niego resort rozwoju.

Powołanie rzecznika Funduszy Europejskich we wszystkich instytucjach zarządzających środkami z Unii Europejskiej – to jedna z propozycji przedstawionych przez Ministerstwo Rozwoju.

Kolejną zmianą ma być ograniczenie biurokracji – podmioty wnioskujące o przyznanie pieniędzy nie będą już musiały składać wszystkich koniecznych dokumentów. Te, które już zostały udostępnione, np. dla Urzędu Skarbowego, będą przekazywane automatycznie.

Wszystko to ma za zadanie likwidację barier – podkreśla wicepremier Mateusz Morawiecki.

Przyświecała nam taka strategia zdroworozsądkowości. Chcieliśmy eliminować te aspekty i procedury związane z funduszami unijnymi, które utrudniają cały ten mechanizm pozyskiwania środków. Dlatego w wielu ustawach zaproponowaliśmy nowe rozwiązania, a do pakietu – do konstytucji dla biznesu – dopisujemy kolejną cegiełkę, a więc ustawę, która ma na celu zmniejszać te wszystkie utrudnienia w pozyskiwaniu środków na inwestycje – mówi Mateusz Morawiecki.

Jak dodaje wicepremier, nowa wizja wykorzystanie pieniędzy z Unii Europejskiej zakłada przeznaczenie ich bardziej na inwestycje długoterminowe, niż te doraźne.

Chodzi m.in. o wsparcie laboratoriów oraz centrów badań tworzących innowacyjne rozwiązania, które będzie można następnie sprzedawać jako polski pomysł za granicę.

 

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl