fot. PAP/Leszek Szymański

M. Morawiecki: Namawiam wszystkich, żeby zajęli się rajami podatkowymi

Namawiam wszystkich premierów, ministrów, prezydentów, żeby zajęli się rajami podatkowymi – powiedział w środę w Davos premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że polską „receptą” na sukces gospodarczy jest demokratyzacja kapitalizmu i naprawa finansów publicznych.

Podczas wywiadu dla TVP Info premier podkreślił, że Polska jest bardzo dobrze oceniana przez uczestników światowego forum gospodarczego. Wskazał, że jedną z „recept” na sukces jest „demokratyzacja kapitalizmu”, czyli wdrożenie programów prorodzinnych, społecznych.

„Nasza polityka społeczna, którą zaproponowaliśmy jest uważana za coś w rodzaju wzorca, który może być kopiowany w różnych miejscach” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że drugą taką „receptą” jest naprawa finansów publicznych.

„Porównując rok 2020 do 2015, jakieś 20 mld dol. więcej pozyskujemy, które wcześniej przeciekały jak przez durszlak; w VAT, CIT” – ocenił.

Zaznaczył też, że podczas paneli, w których uczestniczy w szwajcarskim Davos namawia (…) „premierów, ministrów, prezydentów do tego, żeby zajęli się rajami podatkowymi i luką vatowską na poziomie europejskim”.

PAP

drukuj