fot. twitter.com

M. Morawiecki: Kryzys polityczno-gospodarczy przyczyną osłabienia jedności UE

Kryzys polityczno-gospodarczy doprowadził do realnego osłabienia Unii Europejskiej, poprzez m.in. Brexit – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że Polska absolutnie nie zamierza podążać drogą Wielkiej Brytanii.

W Warszawie trwa doroczna narada ambasadorów RP organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Z dyplomatami spotkał się Prezes Rady Ministrów.

Szef polskiego rządu zauważył, że Europa znajduje się cały czas w kryzysie. Doprowadziło to – jak podkreślił Mateusz Morawiecki – do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

– Tym razem, po raz pierwszy w historii, kryzys polityczno-gospodarczy doprowadził do realnego osłabienia Unii poprzez chociażby Brexit. Polska jednak absolutnie nie zamierza podążać drogą Wielkiej Brytanii. Wbrew temu, co starają się wmówić nasi polityczni oponenci, nie dążymy do wyjścia z UE, ani nie jesteśmy zagrożeni wykluczeniem z UE. Równocześnie nie wolno nam biernie przyglądać się temu, że procesy w niektórych krajach prowadzą do demontażu fundamentów wspólnej Europy – powiedział premier.

Jeszcze dziś z uczestnikami narady spotka się prezydent Polski Andrzej Duda. Jutro z kolei przed polskimi ambasadorami wystąpi szef dyplomacji Belgii.

RIRM

drukuj