fot. PAP/Roman Zawistowski

M. Morawiecki: Chcemy, aby życie w Polsce było na podobnym poziomie w każdym zakątku kraju

Polski Ład to bilet do życia na poziomie Zachodu, ale według polskich zasad – podkreślił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Łowicza.

Szef rządu kontynuuje swój objazd po kraju w ramach promocji programu Polski Ład. W swoim wystąpieniu w Łowiczu mówił o inwestycjach i zamierzeniach związanych z tym programem.

Przekonywał, że myślenie PiS o Polsce to myślenie o kraju, który zmienia się dla dobra wszystkich obywateli.

Obiecaliśmy naprawić finanse publiczne i w dużym stopniu je naprawiliśmy. Obiecaliśmy program „500 Plus” i go wdrożyliśmy. Ponadto zwiększyliśmy środki na drogi gminne i powiatowe, daliśmy trzynaste emerytury oraz obniżki podatku PIT – wyliczał Mateusz Morawiecki.

– W Ministerstwie Finansów poprzez specjalne narzędzia, ściganie przestępców podatkowych, a także odpowiednie kontrole naprawiliśmy finanse publiczne do tego stopnia, że dziś jest nas stać na to, aby kontynuować politykę społeczną i inwestycje w ramach Polskiego Ładu. O tym, jakie są to inwestycje, rozmawiałem z samorządowcami w Łowiczu. To m.in. budowa i modernizacja linii kolejowych, dróg sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Chcemy zwiększyć stopień gazyfikacji, co jest również uwzględnione w programie Polskiego Ładu. Jest to również bardzo ważne dla rolników, przedsiębiorców i gospodarstw domowych. Chcemy, aby życie w Polsce było na podobnym poziomie w każdym zakątku kraju – wyjaśnił premier RP.

Szef rządu podkreślił, że Polski Ład to innowacje, które są możliwe dzięki naprawie finansów publicznych.

Po południu planowane jest spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego w Zgierzu. Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na czas po pandemii.

RIRM

drukuj