Min. Macierewicz: w prokuraturze jest zawiadomienie ws. Donalda Tuska

Do prokuratury złożono zawiadomienie ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska w związku z tragedią smoleńską – poinformował szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Minister w „Gazecie Polskiej Codziennie” zaznaczył, że żadne stanowisko nie zwalnia z odpowiedzialności za przestępstwa, o które jest podejrzewany szef Rady Europejskiej.

Pytany, czy Donald Tusk powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbania w związku z tragedią smoleńską, które miały miejsce w czasie, gdy był premierem, min. Macierewicz podkreślił: „Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie”.

Na uwagę, że wokół tej sprawy może zrobić się wielka awantura, że jest to zemsta i próba osaczenia Tuska przez polski rząd, szef MON zaznaczył: „Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk”.

Pytany, kto powinien złożyć zawiadomienie na premiera Tuska Macierewicz odparł: „Ono już zostało złożone”.

PAP/RIRM

drukuj