M. Jurek: Chcemy bronić praw religii i człowieka

„Europa-Chrześcijaństwo-Wolność”, pod takim hasłem w środę odbyła się w Sejmie konferencja zorganizowana przez Prawicę Rzeczpospolitej oraz Fundację Sallux.

W trakcie obrad zaprezentowano nową strategię polegającą na stopniowym, ale systematycznym wprowadzaniu do głównego nurtu polityki europejskiej spraw ważnych dla cywilizacji chrześcijańskiej – „christendom mainstreaming”.

Zasadę dzień wcześniej przyjęło obradujące w Warszawie walne zgromadzenie Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego.

Obecny na środowej konferencji europoseł i przewodniczący Prawicy RP Marek Jurek podkreślił znaczenie chrześcijaństwa w kształtowaniu Europy. Polityk zauważył, że obecnie wartości takie, jak prawa rodziny czy prawo do życia są negowane.

– Przyjęliśmy zasadę „christendom mainstreaming”. Chodzi o to, żeby bronić praw religii, dziedzictwa chrześcijańskiego przekazywanego w naszej kulturze, ale także, by bronić tego, co chrześcijaństwo dało każdemu człowiekowi jako formy życia społecznego. Widzimy na każdym kroku, jak prawa rodziny są podważane i relatywizowane, tym bardziej dotyczy to prawa do życia. Ostatnio Parlament Europejski przyjął parę rezolucji takich jak raport Terabelli czy raport Fontany, które wprost mówiły o dzieciobójstwie prenatalnym jako prawie człowieka. Tymczasem każdy człowiek, żeby korzystać z jakichkolwiek praw, musi się najpierw urodzić – podkreślił Marek Jurek.

Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny powstał w 2002 roku. Zrzesza on kilkanaście chrześcijańsko-konserwatywnych ugrupowań. Jego członkiem jest m.in. Prawica Rzeczpospolitej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl